Programa 2018-2019

Programa  ikusi / View program: 2017-2018

D : Derrigorrezkoak / Compulsory      H : Hautazkoak / Elective     EU : Euskara     EN : English

1. lauhilekoa

Ikasgaia · Subject ECTS EU / EN Irakasleak / Teachers Koordinatzailea / Coordinator Egutegia / Calendar
HAP1 Metodo estatistikoak eta Testu-corpusak 6 D EU Itziar Irigoien
Olatz Arregi
Xabier Artola
Aitor Soroa
LAP1 Statistical Methods and Corpus Linguistics 6 D EN Aitor Soroa
Itziar Irigoien
Olatz Arbelaitz
Aitor Soroa
LAP2 Linguistics for natural language processing 6 H EN Itziar San Martin
Joana Garmendia
Larraitz Zubeldia
Itziar San Martin
HAP3 Hizkuntzalaritza konputazionala, morfologia eta sintaxia 9 D EU Izaskun Etxeberria
Kepa Bengoetxea
Maite Oronoz
Maxux Aranzabe
Nerea Ezeiza
Ruben Urizar
Nerea Ezeiza
LAP3 Computational Linguistics, Morphology and Syntax 9 D EN Alicia Perez
Jose Mari Arriola
Koldo Gojenola
Mans Hulden
Ruben Urizar
Koldo Gojenola
LAP5 Programming techniques for Natural Language processing 6 H EN Arantza Casillas
Kepa Sarasola
Olatz Perez de Viñaspre
Kepa Sarasola
LAP8 Machine Learning 4.5 H EN Iñaki Inza Iñaki Inza

2. lauhilekoa

Ikasgaia · Subject ECTS EU / EN Irakasleak / Teachers Koordinatzailea / Coordinator Egutegia / Calendar
LAP4 Computational Logic,Semantics and Pragmatics 9 H EN Aitziber Atutxa
German Rigau
Javier Alvez
Montserrat Hermo
Paqui Lucio
Rodrigo Agerri
Aitziber Atutxa
HAP9 Hizkuntz ingeniaritzaren arloko aplikazioak 9 H EU Ana Arruarte
Arantxa Otegi
Gorka Labaka
Montse Maritxalar
Nora Aranberri
Gorka Labaka
LAP9 Aplications on Language Technologies 9 H EN Arantxa Otegi
Gorka Labaka
Itziar Aldabe
Montse Maritxalar
Nora Aranberri
Gorka Labaka
LAP10 Corpus-based computational semantics 9 H EN Eneko Agirre
Itziar Gonzalez
Izaskun Aldezabal
Oier Lopez de la Calle
Izaskun Aldezabal
HAP10 Corpusetan oinarritutako semantika konputazionala 9 H EU Ander Barrena
Ander Soraluze
Itziar Gonzalez
Izaskun Aldezabal
Izaskun Aldezabal
LAP11 Advanced methods for corpus analysis (LAP11) 4,5 H EN German Rigau
Lluis Marquez
Lluis Padró
German Rigau
LAP12 Speech Processing and speech technologies 9 H EN Eva Navas
Ibon Saratxaga
Inma Hernaez
Eva Navas
LAP15 Natural Language Processing and Research: Documentation and Communication 3 H EN Karmele Lopez de Ipiña
Olatz Arregi
Tim Smithers
Olatz Arregi
LAP18 Seminar on Language Technologies. Deep learning 4.5 H EN Eneko Agirre
Oier Lopez de la Calle
Eneko Agirre