Irakasgaiak / Modules

Ikasgaia / Subject Irakasleak / Teachers Koordinatzailea / Coordinator
HAP1 Metodo estatistikoak eta Testu-corpusak Itziar Irigoien
Olatz Arregi
Xabier Artola
Xabier Artola
HAP10 Corpusetan oinarritutako semantika konputazionala Ander Barrena
Ander Soraluze
Itziar Gonzalez
Izaskun Aldezabal
Izaskun Aldezabal
HAP2 Hizkuntzaren tratamendu automatikorako hizkuntzalaritza Igone Zabala
Joana Garmendia
Maxux Aranzabe
Maxux Aranzabe
HAP3 Hizkuntzalaritza konputazionala, morfologia eta sintaxia Izaskun Etxeberria
Jose Mari Arriola
Maxux Aranzabe
Nerea Ezeiza
Nerea Ezeiza
HAP5 Hizkuntza prozesatzeko programazio-teknikak Maite Oronoz
Olatz Perez de Viñaspre
Maite Oronoz
HAP9 Hizkuntz ingeniaritzaren arloko aplikazioak Ana Arruarte
Arantxa Otegi
Gorka Labaka
Montse Maritxalar
Nora Aranberri
Gorka Labaka
LAP1 Statistical Methods and Corpus Linguistics Aitor Soroa
Itziar Irigoien
Olatz Arbelaitz
Aitor Soroa
LAP10 Corpus-based computational semantics Eneko Agirre
Itziar Gonzalez
Izaskun Aldezabal
Oier Lopez de la Calle
Izaskun Aldezabal
LAP11 Advanced methods for corpus analysis (LAP11) German Rigau
Lluis Marquez
Lluis Padró
German Rigau
LAP12 Speech Processing and speech technologies Eva Navas
Ibon Saratxaga
Inma Hernaez
Eva Navas
LAP15 Natural Language Processing and Research: Documentation and Communication Karmele Lopez de Ipiña
Olatz Arregi
Tim Smithers
Olatz Arregi
LAP18 Seminar on Language Technologies. Deep learning Eneko Agirre
Oier Lopez de la Calle
Eneko Agirre
LAP2 Linguistics for natural language processing Itziar San Martin
Larraitz Zubeldia
Itziar San Martin
LAP3 Computational Linguistics, Morphology and Syntax Koldo Gojenola
Mans Hulden
Ruben Urizar
Koldo Gojenola
LAP4 Computational Logic,Semantics and Pragmatics Aitziber Atutxa
German Rigau
Javier Alvez
Montserrat Hermo
Paqui Lucio
Rodrigo Agerri
Aitziber Atutxa
LAP5 Programming techniques for Natural Language processing Arantza Casillas
Kepa Sarasola
Kepa Sarasola
LAP6 Automata, Computability, and Complexity Theory Alicia Perez
Blanca Cases
Maite Oronoz
Montserrat Hermo
Maite Oronoz
LAP8 Machine Learning Iñaki Inza Iñaki Inza
LAP9 Aplications on Language Technologies Arantxa Otegi
Gorka Labaka
Itziar Aldabe
Montse Maritxalar
Nora Aranberri
Gorka Labaka